Urfa Büyükşehir’den İhtiyaç Sahiplerine Domates

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan serada yetiştirilen salkım domateslerin ilk hasadı yapıldı. Domateslerin geliri ile hem seradaki işçilerin maaşı ödeneceği hem de domatesler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı öğrenildi.

Şanlıurfa’da seralar kurarak üretimi ve istihdamı destekleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu serada yetişen domateslerin ilk hasadı yapıldı.

Hasada Şanlıurfa Büyükşehir  Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Zeynep Müjde Sakar ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek katıldı.

HEM İŞÇİLERİN MAAŞI ÖDENECEK HEM AİLELERE SEBZE YARDIMI YAPILACAK

Belediyeden yapılan açıklamaya göre; serada 40 ton domates hedefiyle toprakla buluşturulan salkım domates fidelerinden elde edilecek gelirin bir bölümü ile serada çalışan işçilerin maaşları ödenecek. Geriye kalan domateslerin tamamı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Beyazgül, ”Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir serayı kurduk. 40 ton hedefi ile kurduğumuz bu serada yetişen domateslerin 50 tonu bulabileceğini değerlendiriyoruz. Öncelikle bu serada çalışan işçilerimizin ücretleri ödenecek. Kalan büyük bir kısmını da ihtiyaç sahibi evlere kendi elimizle götürüp teslim edeceğiz afiyet olsun diyeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu