GüncelYurt

Urfa Büyükşehir Squid Game Kartı Bastırdı

Urfa’da Büyükşehir Belediyesi’nin Squid Game isimli dizi ile bilinen kartları basarak konserde dağıttı.


Son günlerde oldukça popüler olan ve izlenme rekorları kıran orijinal Netflix dizisinde yer alan kartlar tüm dünyada oldukça popüler olmaya başladı.

Güney Kore yapımı dizide ciddi ekonomik zorluklar içinde bulunan ve çaresiz kalan yetişkinler, para ödülü kazanabilmek için çocuk oyunlarını oynuyor. Oyunlarda kaybedenlerin sonuysa ölüm oluyor. Dizide üzerinde daire, üçgen ve kare olan kartların arka yüzünde ise oyun davetiyesi için iletişim bilgileri yer alıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de söz konusu dizide yer alan kartlardan basıp hizmet için kendilerine ulaşılması gerektiği iletişim bilgilerini yazdı. Bu kartlar Şanlıurfa İl Spor Müdürlüğü ve Harran Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Şan-Fest’te dağıtıldı.

Dağıtılan kartların bir yüzünde dizide yer alan kartlarla aynı olarak daire, üçgen ve kare işaretleri yer alırken arka yüzünde ise “Sıkıntı olduğunda başka yollar arama, bizi ara” yazarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin iletişim bilgileri yer aldı.

Kartları gören vatandaşlardan eleştiriler de gecikmedi. Bir vatandaş, bu tarz bir kart basmanın çok ilkel bir yöntem olduğundan bahsederken, kartları basmak için hangi matbaa ile anlaştıklarını da sorguladı. Büyükşehir Belediyesi ise bu eleştiriye şu şekilde cevap verdi: “İnovasyon şube müdürlüğünün çalışması. Matbaalık bir durum değil, inovatif bir çalışma”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı