Urfa Büyükşehir Şenyaşar Ailesinin Pankartına El Koydu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, iki çocuğu öldürülen Şenyaşar ailesinin "Şenyaşar ailesi için adalet" yazılı pankarta el koydu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, iki çocuğu öldürülen Şenyaşar ailesinin “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankarta el koydu.
 
Anne Emine Şenyaşar ve Oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesinin önündeki adalet arayışının 595’inci gününde zabıtaların engeli ile karşılaştı.
Anne Emine Şenyaşar, Suruç’ta bulunan evlerinin önünde adalet nöbetinde bulunurken, oğlu Ferit Şenyaşar da Şanlıurfa Adliyesi önüne geldi. Burada “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankart açan Ferit Şenyaşar, zabıtalar ile karşılaştı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri Şenyaşar ailesinin açtığı adalet pankartına el koydu.
 
İddialara göre Şanlıurfa Zabıtası, herhangi bir uyarıda bulunmadan pankarta el koydu. Sosyal medyadan Şenyaşar ailesinin adalet arayışı sürecinin paylaşıldığı bir hesaptan olayla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
“Bugün Adalet yazılı pankartımıza gene el konuldu. El koyan polis değil. Büyükşehire bağlı zabıta ekipleri aldı. Adliye kapısındaki bu zulmü bütün Urfa halkı takip ediyor. Zulüm halkasına Başkan Beyazgül de dahil oldu.
 
 
 

Şenyaşar Ailesi Olayı Nedir?

14 Haziran 2018 yılında seçim çalışmaları için Suruç’ta esnaf ziyaretinde bulunan Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve akrabaları ile Şenyaşar ailesi arasında tartışma çıkmıştı.
 
Tartışmanın büyümesi ile yaşanan kavgada Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.
 
Vekil Yıldız’ın abisi Mehmet Şah Yıldız ise, kayıplara karışan bir silahtan çıkan mermi ile yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ölmüştü.
 
Vekil Yıldız’ın yakınları, Mehmet Şah Yıldız’ın ölüm haberi ile Suruç Devlet Hastanesi’ni basmıştı. Kavga hastanede de devam ederek katliama davetiye çıkarılmıştı. Olayda ağır yaralı Celal ve Adil Şenyaşar ile hastaneye çocuklarını ziyarete giden baba Hacı Esvet Şenyaşar, eşi Emine Şenyaşar’ın gözleri önünde linç edilerek öldürülmüştü.
 
“Şenyaşar Ailesi Davası” ismi ile Türkiye gündemine oturan olayda 8 kişi yaralanmıştı. Vekil Yıldız’ın abisi Mehmet Şah Yıldız, Şenyaşar ailesinden Baba Hacı Esvet Şenyaşar, Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar ise hayatı kaybetmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu