AsayişGüncel

Urfa Barosun’dan Polislere Sert Tepki

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 26 yıllık bir öğretmeni darp ettikleri iddiasıyla büyük tepki toplayan polislere bir tepki de Şanlıurfa barosundan geldi.

Geçtiğimiz gün Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 26 yıllık bir öğretmeni darp ettikleri iddiasıyla büyük tepki toplayan polislere bir tepki de Şanlıurfa barosundan geldi.

Yaptığı açıklama ile Siverek Kaymakamlığını söz konusu polislere gerekli idari cezayı uygulamaya davet eden Şanlıurfa Barosu şu ifadelere yer verdi:

“İlimiz Siverek ilçesinde okul bahçesinde çiçek köklerini kazarken yalnız başına olduğu için maske takmayan öğretmen Ramazan Erdoğan’ı fark eden polis memurları maske takmadığı için işlem uygulamak istemiş ve bu minval üzere yaşanan diyalog esnasında basına da yansıdığı üzere polis memurlarının vatandaşımızı yasalarla ve insanlık ile bağdaşmayacak muameleye maruz bıraktığı görülmüştür.

Her şeyden önce görevli memurların uygulamak istediği idari işleme esas kabahati bizzat kendilerinin işlediği basına da yansıyan kamera kayıtlarından açıkça anlaşılmaktadır. Bu sebeple öncelikle Siverek Kaymakamlığı’na ve bu kabartı işleyen polis memurlarına idarî para cezası uygulaması çağrısında bulunuyoruz.

Vatandaşımıza uygulanan hukuka aykırı ile gelince yasa gereği nizam-ı insanların Can mal ve onurlarını korumakla mükellef polis memurları vatandaşlarımızı hakaret etmesi canına ve malına zarar vermesi ve onur kırıcı davranışlarda bulunması kabul edilemez.

Şanlıurfa Barosu olarak bu tarz ütüsüz davranışları karşında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor yetkili makamlara hem yaşanan olay ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması ve görevli memurların bundan sonra vatandaşlarımıza karşı hassas olmaları yönünde uyarması çağrısında bulunuyoruz”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı