Urfa Aile Hekimleri Vali Ayhan’a Seslendi

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Urfa Valisi Salih Ayhan'a seslendi: "Sayın Valim 12 yıllık deneyimimizi ortaya koymaya hazırız."

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Urfa Valisi Salih Ayhan’a seslendi: “Sayın Valim 12 yıllık deneyimimizi ortaya koymaya hazırız.”
 
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Genel Cerrahi uzmanı Felat Çiftçi, Şanlıurfa’da hasta yakını tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı. Bu açıklama ile beraber görevinden istifa edeceğini duyurmuş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenmişti.
 
Olayın Urfa’ya ve Urfalıya mal edilmesinin ardından tepkiler de gelemeye devam ediyor. İstifasını ivedilikle kabul edilmesini talep eden Doktor Çiftçi’nin Urfalıları zan altında bırakmasının ardından gerçekler ortaya çıkmıştı. Çiftçi’yi tehdit eden hasta yakının Urfalı olamadığı askeri personel eşi olduğu öğrenilmişti.
 
Tüm bunlar yaşanırken, Şanlıurfa’yı zan altında bırakan doktor Çiftçi’ye tepkiler devam ederken bir tepki de Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği’nde geldi.
 
Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’a seslendi. Dernek, açıklamasında “12 yıllık deneyimimizi ortaya koymaya hazırız.” diyerek şu ifadelere yer verdi;
 
“Sayın Salih Ayhan, Şanlıurfa’da yaşanan sağlıkta şiddet vakaları nedeniyle ilimiz artık kötü anılıyor. Bu konuda ortak çalıştay yapılmasını tavsiye ediyoruz. Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği olarak 12 yıllık deneyimimizi ortaya koymaya hazırız. Tüm meslek örgütlerinin davet edilmesi gerekir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu