Uçuşlarda rezervasyon uygulamasına yeniden dönüyor

THY, deprem bölgesinden yapılan uçuşlarda rezervasyon uygulamasına yeniden dönüleceğini duyurdu. Uçuşlar yine ücretsiz olacak.

Uçuşlarda rezervasyon uygulamasına yeniden dönüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ardından depremzedeler için Türk Hava Yolları (THY) tarafından oluşturulan uçuşlarda rezervasyon uygulamasına geri dönülüyor.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 10 ili kapsayan deprem bölgesindeki havalimanlarından tahliye uçuşlarında ilk günkü karmaşanın giderildiğini vurguladı.

Bolat, havalimanlarındaki yığılmaların önüne geçmek için yeniden rezervasyon sistemine dönüş yapılacağını belirterek, şunları ifade etti:

“Uçuşlarımız yine ücretsiz olacak ama herkes uçacağı saate göre havalimanına gelecek. Artık internet ve diğer sistemlerdeki altyapı sorunu çözüldü ve web, mobil uygulamalarımızı kullanarak bizimle uçmak isteyen deprem bölgesindeki vatandaşlarımız uçuşlar için rezervasyon yapabilecekler. Sistemlerimize ulaşım imkanı olmayan yerlerdeki yolcularımızın diğer şehirlerdeki akrabaları, komşuları veya arkadaşları da onlar adına rezervasyon yapabilirler”.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu