TÜVTÜRK’ten Geçen Taksiler Büyükşehir’den Geçemiyor

TÜVTÜRK muayenesinden geçen Urfa taksileri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin muayenesinden geçemiyor. Taksiciler belediyenin zulmüne son vermesini talep etti.

taksiciler dernegi

TÜVTÜRK muayenesinden geçen Urfa taksileri Büyükşehir Belediyesi’nin muayenesinden geçemiyor. Taksiciler, TÜVTÜRK muayenesinden geçen taksilerin belediye engeline takılmasına tepki gösterdi.

Şanlıurfa’da taksiciler esnafı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine çıkardığı sorunların çözüme kavuşmadığından şikayetçi… Şanlıurfa Taksiciler Dernek Başkanı Hasan Karadaş’ın geçtiğimiz günlerde taksilerine cam filmi taktıkları için belediye tarafından çalışma izninin verilmediğini belirtmişti.

Karadaş; “Cumhurbaşkanının serbest ettiği cam filmi Urfa Belediye Başkanı Beyazgül yasaklıyor” ifadelerine yer vermişti. Çalışma karnelerini alamayan taksiciler toplanıp seslerini duyurmaya devam ediyor. Son olarak Şanlıurfa Taksiciler Derneği’ne üye olan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları engellenen taksiciler seslerini yükseltmek için toplandı.

Basın ile bir araya gelen taksiciler konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. TÜVTÜRK muayenesinden geçen Urfa taksileri Büyükşehir Belediyesi’nin muayenesinden geçemiyor.

Taksiciler, sorunlarını Belediye ve Ulaşım Daire Başkanlığına defalarca bildirmelerine rağmen bir çözüm bulamadıklarını dile getirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün kendilerini hesaba almadıklarını belirten taksiciler toplanıp sorunlarına çözüm getirilmesi için mücadele edeceklerini dile getirdi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu