Türkiye’nin Maaşını Ödediği Öğretmenler Meydana İndi

Türkiye'den doların yükselmesi ile beraber Suriye’de yaşayıp maaşını ödediğimiz öğretmenler zam için meydanlara indi.

Türkiye’de ekonomik krizin baş göstermesi ile beraber dolar kurundaki yükselişin hala devam ettiği görülürken, sorunlar da bir bir ortaya çıkmaya başlıyor.

Gıda, elektronik, giyim vb. sektörlerde zam haberlerinin gelmesi ile beraber beli bükülen vatandaşlar çaresizlik içinde kalırken, doların yükselmesi Suriye’deki bazı kesimleri ayaklandırdı.

Suriye’de öğretmenlik yapan ve maaşları Türkiye tarafından ödenen Suriyeli öğretmenler protesto için sokaklara döküldü. Türkiye’den maaş alan öğretmenler, doalr kurunun artması ile beraber 700 Lira olan maaşlarının dolar karşısında değer kaybettiğini ve zam yapılması için yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Yetkililerin duruma müdahale etmemesinin ardından sokaklara dökülen Suriyeli öğretmenler Türkiye’den aldıkları 700 Liranın dolar karşısında değer kaybederek 50 dolar olduğunu belirterek meydanlara indi.

Ellerindeki pankartlarla sokaklara inen binlerce öğretmen meydanda bir araya gelerek slogan atmaya baladı. Protesto anına ait bir videonun sosyal medya hesapları üzerinden yayılması ile beraber Tük vatandaşlar “Bunlar kim ve biz neden bunlara para ödüyoruz” yorumunda bulundu.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu