TOGG’da seri üretim başladı mı?

Erdoğan, Togg için uygun kredi çağrısında bulundu. Erdoğan,'nın açıklamasına göre; otomobilin ön satışı şubat ayında başlayacak. Peki fiyatı ne kadar olacak?

TOGG'da seri üretim başladı mı?

Yerli otomobil Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü düzenlenen resmi törenle açıldı.

Düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan, öncesinde fabrikayı gezdi.

Çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, aracın test sürüşünü de yaptı.

Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın direksiyon koltuğunda oturduğu “Anadolu Ateşi” kırmızısı araç banttan indi.

Erdoğan, konuşmasında şunları ifade etti:

“Togg, ortak hayal kurma tadını hepimize yaşatan projenin adıdır. Seri üretim bandından indirip sizlerin huzuruna çıkardığımız ilk araçla 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz. Bir tarafta kırmızı, bir tarafta beyaz. Ne anlama geldiğini herhalde anlıyorsunuz. Togg, Türkiye’nin 85 milyonun ortak gururudur diyoruz.”

 

BANKALARA UYGUN KREDİ ÇAĞRISI

 

Tüm kamu ve özel sektör bankalarımızın yöneticilerine vatandaşımızın Togg’u rahat satın alabilmesi için ellerini taşın altına koyma çağrısında bulunuyorum.

 

ÖN SATIŞ ŞUBATTA

 

Peki Togg ne zaman yollarda olacak? Bugün seri üretim bandından çıkan araçların test ve sertifikasyon süreçleri başlıyor. Avrupa yollarının da tozunu attıracağı için yeterlilik sertifikasına sahip olacak. 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda yollarımızda göreceğiz. Yeni nesil bir girişim olan Togg aracısız bir şekilde vatandaşlarımızla buluşacak. Satış işini dijital ve fiziksel deneyimi birleştirerek çözmeye karar verdik. Vatandaşlarımız şubatta ön satış siparişlerini verebilecek.

FİYAT NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Togg’un fiyatına piyasa şartlarında rekabetçiliğini sağlayacak şekilde babayiğitlerle birlikte karar vereceğiz. Mart ayı sonunda piyasaya çıkacak ürünün fiyatını bugünden vermek mümkün değil. Sanıyorum ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg’un fiyatı da açıklanacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu