Tepkiler Büyük! Suriyeliler Polis Mi Olacak!

polis emniyet muduru
Odatv’de yer alan yazıda Suriyelilerin polis olabileceği kaleme alındı. Gündeme düşen konu Türk milleti tarafından tepkilere neden oldu.
 
Emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, kaleme aldığı yeni yazısında tepkileri de beraberinde getirdi. Erdin, yazısında Suriyelilerin ‘kültür uyumu’ adı altında polis olabileceğini yazdı.
 
“Hükümetin, kendi içinde bir mantığı olan ancak normalde akla mantığa uymayan mülteci politikasının bir sonraki aşamasının özellikle Suriye kökenli vatandaşlık sahiplerini polis yapmak olacağı artık açıkça beklenebilir.” iddiasında bulunan Erdin, yazısını şöyle sürdürdü:
 
“Burada hedeflenen sayının ne olduğu çok önemli ama bu sayı maalesef henüz kamuoyu ile paylaşılmış değil. Muhtemelen “kültür ve lisan” uyumunu sağlamak mazereti adı altında Suriyeli polis istihdamına çok yakında başlanacaktır.
 
Hazır Emniyet Hizmetleri Sınıfı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği’nden birinci derece yakınların soruşturulması maddesi de kaldırılmışken, Emniyet tarafından gelecek böyle bir adım bizi hiç şaşırtmamalı!”
 
Erdin’in bu sözleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer aldı. #SuriyelilerPolisOlmaz” etiketi ile tepkilerini belirten vatandaşalar şu ifadelere yer verdi;
 
“Kendi ülkesini koruyamamış, korkak fare gibi kaçmış.. Burda kendi beyanıyla kimlik almış kim olduğu belli olmayan suri benim ülkemde, polis kimliği ve silahı taşıyamaz.. Yavaş gelin!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu