T*cavüze Uğrayan Sıpa Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa-Mardin yolunda tecavüze uğrayan 5 aylık sıpa hayatını kaybetti. Sıpanın tecavüz sırasında anüsü patlamış…

T*cavüze Uğrayan Sıpa Hayatını Kaybetti

Olay, Şanlıurfa-Mardin yolunda yılbaşından önce meydana geldiği öğrenildi. İddialara göre yol üzerinde bir sıpanın kanlar içindeki hali hayvanseverleri harekte geçirdi. 5 aylık sıpa kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tecavüze uğradığı öğrenildi.

Kanlar içindeki sıpa vatandaşların yardımıyla veterinere götürüldü. Gzeteci Zulal Kalkandelen’in çabaları ve desteği ile gündeme gelen olayda sıpaya tecavüz eden canilerin kimliği henüz belirlenemedi… Veteriner hekim tarafından tedavi altına alınan ve ismi Umutcan koyulan sıpa yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti…

Yol kenarında bulunan ve tecavüze uğrayan sıpanın anüsü parçalanmış, ayağa kalkamaz ve yemek yiyeyez halde olduğu belirtildi.

5 aylık sıpanın tecavüze uğrayıp hayatını kaybetmesinin ardından yorumda bulunan vatandaşlar, başkaları adına büyük utanç ve üzüntü duyduğundan bahsetti… Vatandaşlar; “Yasadaki hayvana şiddetin cezasında üst sınır 3 yıl olduğu için, sanıkların hapis yatarı olmuyor. Bu üst sınırın artırılması, hayvana şiddete caydırıcı cezalar verilmesi ve hayvan haklarının Anayasa’ya eklenmesi gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu