KültürYurt

Tanal’ın Gecesi Gündüzü Urfalının Derdi

Gecesi gündüzü Urfalının derdi olan Tanal, Şanlıurfa’yı ayağa kaldıracak formülün olduğunu belirtti: 2T

Son yıllarda yapılan arkeolojik kazılarla medeniyetin ilk kurulduğu şehir unvanı alan Şanlıurfa’nın ayağa kalkması için yapılması gereken çalışmaların eksik kaldığı görülmekle beraber şehri ayağa kaldıracak bir öneri de Urfalı – CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan geldi.

Kültür, turizm, tarım ve din konusunda oldukça zengin olan Şanlıurfa’ya gereken önemin verilmemesi, bu konuda çalışmaların eksik kalması Urfalıları da oldukça düşündüren bir konu… Elektrik, su, yol ve turizm konularında yaşanan sorunların çözüme kavuşturulabilmesi için her kesimden çeşitli öneriler gelirken yetkililerin bu çözüm önerilerini dikkate almaması da başka bir sorun haline geliyor.

Şanlıurfa’nın birçok sorununu her fırsatta dile getiren ve aynı zamanda kendisinin de bu şehrin insanı olduğunu belirterek, başka şehrin vekili olmasına rağmen Şanlıurfa ile ilgilenen CHP İstanbul Milletvekili Tanal, şehrin kalkınması için öneride bulundu.

Özellikle, çok eski tarihlerden günümüze kadar gelen yapıların gerekli özeni görmemesi, turizme kazandırılmaması konusunda değinen Tanal, Şanlıurfa’nın ayağa kalkması için gerekli olan şeyin “2T” olduğunu belirtti. Tanal, Şanlıurfa’da tarım ve turizm konusunda gerekli tanıtımların yapılması gerektiğini ifade etti.

Tanal’ın “2T” önerisinde
1) Turizm Yatırım Tanıtımı
2) Tarım yatırım ve teşvikler yer aldı.

Konu ile ilgili tarihi Germuş Kilisesi ile ilgili bir açıklamayı alıntılayarak açıklamada bulunan Tanal, Şanlıurfa’nın canlandırılması için yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Şanlıurfa’yı ayağa kaldıracak 2T (Turizm yatırımı tanıtımı -Tarım yatırım ve teşvikler) formülüyle canlandırabilir.”
Tanal’ın alıntıladığı tarihi Germuş Kilise ile ilgili alıntıda iseşu ifadelere yer verilmişti;
“Bugün Germuş kilisesini yerinde bir kez daha inceledim. Sürecin yakından takipçisiyim. Ya burası restore edilip Urfa turizmine katkı sağlar ya da bedeli ne olursa olsun imara açılmasına izin vermeyeceğiz ! Kilisenin yakınında yeni bina inşaatı ve fabrika yapılmış akıl işi değil!”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı