Tanal, Urfa’da Yaşanan Kavga Basit Bir Kavga Değil

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, kiracı-evsahibi kavgasının sıradan bir kavga olmadığını açıkladı.
tanal 1
Kavga, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde meydana gelmişti. İddialara göre mülkiyeti Kızılay’a ait apartman dairesinde kiracı olarak oturan vatandaş, zorla evden çıkarılmak istendi. Kiracı ile ev sahibi arasında arbede yaşandı. Tehditlerin savurulduğu kavgada silahlar da patladı.
 
CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, olayın basit bir ev sahibi-kiracı kavgası olmadığını iddia etti. Tanal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Haliliye’den çekilen bu görüntüler, sıradan bir ev sahibi-kiracı kavgası değildir!
 
Bize aktarılan iddiaya göre Kızılay Haliliye Şubesi yöneticileri, Haliliye’de mülkiyeti Kızılay’a ait apartman dairesinde kiracı olarak oturan vatandaşı, zorla evden çıkartmak istedi.
 
Birkaç gün önce bir Kızılay Şube çalışanı, kiracının kapısına dayanıp, evi boşaltmaması halinde kendisinin ve eşinin dövülerek evden çıkarılacağı yönünde tehdit ve hakaretlerde bulundu.
 
Bir gün sonra ise Kızılay Haliliye Şube Başkanı ve AKP Haliliye Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Keskin, oğlunu, Kızılay yöneticilerini ve çalışanlarını yanına alarak, kiracı vatandaşın kapısına geldi.
 
Kavga çıktı, silahlar patladı, olay Emniyet’e intikal etti.
 
Görüntülere yansıdığı şekilde Kızılay Şube Başkanı, Kızılay şube yöneticileri, Kızılay çalışanları, kiracıya saldırınca apartman sakinleri, komşularına sahip çıktı, Kızılay yöneticileri ile apartman sakinleri arasında arbede çıktı.
 
Böyle bir hukuk olabilir mi? Şanlıurfa’da güçlü, güçsüzü eziyor. Kamu yararına çalışan bir kuruma ait dairede oturan kiracının zorla çıkarılmaya çalışılmasını nasıl izah edeceğiz? Varsa bir anlaşmazlık, mahkemeye gidersiniz.
 
Bu kamu düzenine ilişkin bir suçtur.
 
Görgü tanığı olarak çok sayıda polis ve sivil vatandaş var. Bu olaya ilişkin dosya kapatıldı mı, soruşturma devam mı ediyor? Kapatıldıysa güçlülerin hukuku mu Şanlıurfa’da geçerli? Hukuk devleti ilkeleri, eşit hukuk ilkeleri Şanlıurfa’da geçerli değil mi?
 
Sırtını iktidara dayayanlar, kanun dışı her şeyi yapabiliyor mu? Şanlıurfa’da üstünlerin hukuku mu geçerli? Emniyet ve Adliye, mağdurların, garibanların, yoksulların, kimsesizlerin sığınabileceği liman olmaktan çıkıp, güçlülerin dayanağı mı olmuş?
 
Gündüz şehrin merkezinde herkesin içerisinde silahların ateşlenmesi, sıradan, görmezden gelinebilecek bir olay mı? Polisler mi havaya ateş etti, yoksa taraflar mı silaha davrandı?
 
Söz konusu kavga, Emin Çavuş Polis Karakolu’na intikal etti mi? İntikal ettiyse karakolda ifadeler alındı mı? Sonrasında ne tür bir işlem yapıldı?”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu