Tanal: TİGEM’e Karşı Dik Durun

tigem suski
Ceylanpınar’da neler oluyor? Tanal, Vali ve büyükşehir belediye başkanını göreve davet etti: “TİGEM, ŞUSKİ ekipleri çalışmalara başladığı an, müdahaleye başlayacaklar.”
 
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valisini göreve davet etti.
 
Viranşehir Evcimen Köyü’nde su kuyusu arızasını gidermek için çalışma başlatan ŞUSKİ‘nin işine TİGEM yetkililer engel oluyor. Vatandaşın temiz suya ulaşmasına engel olan TİGEM’e dur deme vakti geldi diyen Tanal;
“ŞUSKİ’nin yapacağı çalışmalar TİGEM tarafından engellenecektir.” dedi.
 
“Tanal, açıklamalarının tamamında şu ifadelere yer verdi;
 

TİGEM; ŞUSKİ’nin Çalışmalarına Müdahale Edecek

“TİGEM özel güvenlikçileri, Viranşehir Evcimen Köyü’nde pusuya yattı! Su kuyusu arızasını giderecek makinelerin çalıştırılıp çalıştırılmadığını gözlemliyorlar. ŞUSKİ ekipleri çalışmalara başladığı an, müdahaleye başlayacaklar.”
 

TİGEM’e Kardu Dik Durun

Buradan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e, ŞUSKİ yetkililerine sesleniyorum:
Sakın ama sakın TİGEM Ceylanpınar İşletmesi’nin tehditlerine, zorbalığına boyun eğmeyin. Belediye hizmetini aksatmayın. TİGEM’e karşı dik durun.
 

Arızaların Giderilmesine İzin Verilmiyor

TİGEM Ceylanpınar İşletmesi, haksız ve hukuksuz bir şekilde Evcimen Köyü’nü yok sayıyor. Resmi kayıtlardaki köy için “Tinne” diyor. Su kuyusundaki arızanın giderilmesine bile izin vermiyor.
 
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, sizler de haftalardır içme suyundan mahkum kalan Evcimen Köyü sakinlerine sahip çıkın. ŞUSKİ’nin arızalı kuyuyu temizleme çalışmaları sorunsuz şekilde devam ettirilsin. Yasa, hukuk, kural tanımayan TİGEM’e sizler de boyun eğmeyin.
 
Su, en temel insan hakkıdır. Su, yaşam hakkıdır. Hiçbir hak, yaşam hakkının üzerinde olamaz. Her şey insan içindir. İnsanı ve yaşamını dışlayan uygulamaları kınıyorum.
 
TİGEM’in tavrı, hukuk devletinin ihlalidir. TİGEM, Anayasayı çiğniyor. “Devletin temel amaç ve görevleri”nin belirtildiği Anayasanın 5. maddesini çiğneyen TİGEM Ceylanpınar İşletmesi’ne artık ‘dur’ denilsin.
 
Bu arada Şanlıurfa’daki tüm siyasi partileri, STK’ları da TİGEM’in zulmüne maruz kalan Evcimen Köyü sakinlerinin yanında yer almaya davet ediyorum.
Haberin videosu için TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu