Tanal, Şanlıurfa Afet Bölgesi İlan Edilmeli

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın  afet bölgesi  ilan edilmesi için gerekli adımları attığını belirtti.

Tanal, Şanlıurfa Afet Bölgesi İlan Edilmeli

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Şanlıurfa’da büyük bir sel felaketi meydana gelmiş, onlarca vatandaş hayatını kaybetmiş ve yüzlerce vatandaş ise yaralanmıştı… son iki gündür devam eden yağışlar, geçen yıl Mart ayında meydana gelen Sel felaketini andırdı.

 Şanlıurfa’da yine sel baskınları olurken, bir hastaneyi de su bastı. Geçen yıl yaşanan felaketin Aynısının yaşanmaması için adımlar atan CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, yaşanan sel felaketlerinden dolayı Şanlıurfa’nın afet bölgesi ilan edilebilmesi için gerekli adımları attığını belirtti… Tanal, konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Şanlıurfa’da geçen yıl 17 vatandaşımızın can verdiği sel felaketinden ders alınmadı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve diğer yetkili kurumlar tarafından gerekli tedbirler ve düzenlemeler hayata geçirilmediği için bugün yine sağanak yağış, kentte hayatı felç etti.

Dejavu yaşarcasına 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tekrar su bastı.

Karakoyun Deresi’nden akan suyun yüksekliği yaklaşık 1 metreyi buldu.

Büyük bir skandal da yine görüntülere yansıdı! Dere kenarındaki istinat duvarında, geçen yılki selden kaynaklı hasarın onarılmadığı görüldü.

Şanlıurfa halkını daha büyük bir felaketten Allah korudu.

Hemşerilerimin verilmiş sadakası var ki, kentte yağmur dindi. Eğer yağışlar geçen yılki gibi devam etseydi, daha kötüsü olacaktı.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa kent merkezindeki dere yataklarının temizlenmediğini, yerinde tespit etmiştim…

Sel felaketinde Şanlıurfalı vatandaşlara mezar olan şehir merkezindeki Karakoyun Deresi’nin temizlenmesi, ıslah edilmesi, Karakoyun Deresi’nin etrafının daraltılmaması için yıllardan beri yaptığım uyarıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve tayfasının dalga geçtiğini de belirteyim…

Dün akşamdan başlayan sağanak yağış, yine Şanlıurfa’da büyük bir tahribat oluşturdu.

Yaraların sarılması, zararların karşılanması için Şanlıurfa, afet bölgesi ilan edilmelidir.

Şanlıurfa’nın afet bölgesi ilan edilmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunuyorum.

Kimse Şanlıurfalıları sahipsiz sanmasın!”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu