Tanal Öğrencilerin Sorunlarını Dile Getirdi

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Şanlıurfa Harran’da üniversite sınavına hazırlanan, özel dershaneye gitme imkanı olmayan 30 öğrencinin şikayetini dinledi…

Tanal Öğrencilerin Sorunlarını Dile Getirdi

Tanal, öğrencilerin şikayetlerini şu şekilde aktardı:

“Biz Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde sınava hazırlanan 30 öğrenciyiz. Harran’da ders çalışabileceğimiz bir tane kütüphane var. Harran Fikret Otyam İlçe Halk Kütüphanesi. O da akşam saat 5’te kapanıyor. Öğrenciler olarak birçok yere müracaat etmemize rağmen kütüphane saatlerini hiç kimse arttırmadı. Buradaki kültür merkezi, hastane olarak kullanılıyor. (Kahramanmaraş merkezli depremden sonra Harran Devlet Hastanesi binası hasar görünce, Harran Kültür Merkezi hastaneye dönüştürüldü…) Diğer yerlerde çalışan arkadaşlarımız, en az saat 22:00 de ayrılıyor kütüphane veya dershanelerinden. Burada eğitim seviyesi zaten düşük. Okumak isteyen öğrenciler olarak bu konuda çok mağduruz.”

Tanal, öğrencilerin şikayetlerini dile getirerek, gerekli yerlere aktaracağını söyledi.

Tanal, “Öğrencilerin bu şikayetleri haklı. Devlet, bu sorunun çözümü için gerekli önlemleri almalıdır. Bu önlemlerle, tüm öğrencilerin eşit imkanlara sahip olması sağlanabilir.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu