Tanal: DEDAŞ ve iktidar el ele verip Urfalı çiftçiyi bitirdi

DEDAŞ, Şanlıurfa'da tarımsal sulamada kullanılan elektriği kesti. Tanal: "DEDAŞ ve iktidar, el ele verip Şanlıurfa'da çiftçiliği bitirdi!" dedi.

DEDAŞ, Şanlıurfa’da tarımsal sulamada kullanılan elektriği kesti. Tanal: “DEDAŞ ve iktidar, el ele verip Şanlıurfa’da çiftçiliği bitirdi!” dedi.
 
DEDAŞ, Şanlıurfa’da çiftçilerin elektriğini kesti. Tarımsal sulamada kullanılan elektriğin kesilmesinin ardından Urfalı çiftçiler mağduriyet yaşadı. DEDAŞ’ın çiftçilerin tarımsal sulamada kullanılan elektriği kesme sebebi ise sulama birliklerinin aylık borcu olması oldu.
 
Durum, CHP İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda Urfalı olan Mahmut Tanal tarafından duyuruldu. Tanal, konu ile ilgili açıklamada şu ifadelere yer verdi;
#Şanlıurfa‘da DEDAŞ yine tarımsal sulamada kullanılan elektriği, sulama birliklerinin aylık borcu gerekçesiyle kesti. Şanlıurfalı çiftçi tekrar mağdur edildi. #DEDAŞ ise tarımsal sulama enerjisinde aylık ödeme talep ettiği gerekçesiyle Enerji Bakanlığı’nı suçluyor.
DEDAŞ demek istiyor ki: “Devlet benden tarımsal sulama enerji giderleri için aylık ücret almasın ki, ben de çiftçiden talep etmeyeyim.” DEDAŞ ve iktidar, el ele verip Şanlıurfa’da çiftçiliği bitirdi! Derhal sulama birliklerinin elektriği bırakılsın.
Aksi taktirde çiftçinin tarladaki ürünü kuruyacak.”
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu