Yurt

Tanal:Beyazgül Her Şey Seçimi Atlatana Kadar Mıydı

Mahmut Tanal Akçakale Büyüktaş köyündeki seçimden önce söz verilen cami ve taziye evi inşaatının hala yapılmayıp yarım kaldığını belirttiği açıkladı

İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Urfa’da vaad edilip de yapılmayan hizmetleri gün yüzüne çıkarmaya devem ediyor. Tanal, son olarak seçim zamanında vaad edilen taziye evi ve içme suyu şebekesinin hala yapılmadığını belirtti.

İstanbul CHP Milletvekili Mahmut Tanal Akçakale Büyüktaş köyündeki seçimden önce söz verilen cami ve taziye evi inşaatının hala yapılmayıp yarım kaldığını belirttiği açıklamasında “Akçakale’nin yeni belediye başkanı seçim öncesi destek söz verdi. Koltuğa oturduktan sonra ise sözünü unutuverdi! Köylünün inşaatı tamamlayacak parası yok. Sözünüzü tutun.” dedi.

7 Yıl Önce Malzeme Bıraktılar Ama Su Bağlanmadı

Tanal, ayrıca Harran Tanınmış köyünün su sıkıntısı çektiğini ve yine seçimde verilen ‘Köye su şebekesi çekilecek’ vaadinin yerine getirilmediğini belirterek; “2014’te seçimde Erdoğan’a oy verilmesi için ŞUSKİ, Harran Tanınmış Köyü 4. Mahallesine “evlere su getireceğiz” diyerek malzeme bıraktı. 7 yıl geçti, malzemeler paslandı ama su hala bağlanmadı. Kuyuyu da halk kendisi yaptı. Her şey hazır. E ne duruyorsun ŞUSKİ, helva yapsana?” ifadelerine yer verdi.

Her Şey Seçimi Atlatana Kadar Mıydı?

Tanal, Akçakale’nin köyünde yarım kalan cami ve taziye ev inşaatı ile beraber Harran’ın köyünde yapılma sözü verilen içme suyu şebekesinin neden yapılmadığını sorguladı. Tüm bu vaatlerin yerine getirilmediğini açıklayan Tanal, Başkan Beyazgül’e seslenmeyi de ihmal etmediİ; “Başkan Beyazgül, her şey seçimi atlatana kadar mıydı?

ŞUSKİ’nin bu yaptığını içinize sindirebiliyor musunuz?

#Harran Tanınmış köyünde vatandaş kuyuyu hazırlamış, siz seçim öncesi malzeme yığmışsınız.

Şanlıurfalı hemşerilerim, “Mü’min aynı delikten iki defa ısırılmaz” Hadis-i Şerifini zihninize kazıyın.

Bize gelen şikâyetlerden de anladığımız kadarıyla AKP, seçim öncesi ağzınıza bir parmak bal çalıyor, oyunuzu alıyor, sonra vaadini unutuyor.

Bu gidişe artık ‘dur’ deyin!”

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı