ŞUSKi Uyardı İçme Suları Bu Mahallelerde Bulanıklaştı

Şanlıurfa'da sel felaketinin ardından içme sularında yaşanan sıkıntı devam ediyor. ŞUSKİ'nin yaptığı uyarıya göre bazı mahallelerde su bulanıklaştı.

sel 1 2
Şanlıurfa’da sel felaketinin ardından içme sularında yaşanan sıkıntı devam ediyor. ŞUSKİ’nin yaptığı uyarıya göre bazı mahallelerde su bulanıklaştı.
 
Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketinin izleri hala sürüyor. Selden sonra içme sularına çamur karışmasının ardından ŞUSKİ açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada suların içme suyu seviyesine gelene kadar içilmemesi tavsiye edilmişti.
 
Yapılan çalışmaların ardından Şanlıurfa’da sular çamurdan arındırılmış içme suyu seviyesine gelmişti. Vatandaşlar ‘Gönül rahatlığı ile musluktan su içebilirsiniz açıklaması yapılmıştı. Fakat bu uyarının üzerinden çok geçmeden yeni bir uyarı daha geldi.
 

Şanlıurfa’da Musluktan Su İçilir Mi?

ŞUSKİ, yaptığı açıklamada Karaköprü içesindeki bazı mahallelerin şebeke sularının yeniden bulanıklaştığını belirtti. İkinci bir uyarıya kadar musluktan su içilmemesi uyarısında bulunan ŞUSKİ, şu açıklamalarda bulundu;
 
“Karaköprü ilçesi Atakent, Batıkent, Dğukent, Güllübağ, Narlıkuyu, Çamlıyayla ve Akbayır mahallelerimizi besleyen su şebekemizin bulanıklık değerinde artış tespit edilmesi nedeniyle bu mahallelerimizdeki şebekeden gelen suyun sadece kullanım suyu olarak kullanılması önem arz etmektedir…”
337092416 877589606639533 710441148934332490 n

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu