Suruç’un elektrik şebekesine 32 milyon liralık yatırım

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde elektrik şebeke alt yapısını güçlendirmek için 32 milyon liralık yatırım yapıyor.

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin Aydın ve Yenişehir mahallelerinde başlattığı yatırım çalışması ile 6 adet yeni mono blok trafo kuruyor. 3 bin abonenin yararlanacağı yatırım kapsamında 6 kilometre orta gerilim ile 15 kilometre yeni abone kablosu döşenirken, 366 adet de Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu (ASOP) kuruluyor. Ayrıca ilçedeki cadde ve sokaklara 800 armatür taşıyan 498 adet aydınlatma direği dikiliyor.

 

İl Müdürü Osman Hondu: “Kapasiteyi yüzde 25 artırıyoruz”

 

Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yatırım ile ilgili bilgi veren Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu, hedeflerinin tüm dağıtım bölgelerindeki enerji alt yapısını güçlendirmek olduğunu söyledi. Bunun için yatırımlarını sürdürdüklerini kaydeden Hondu, “Suruç’ta da 32 milyon liralık şebeke yatırımı ile ilçenin trafo kapasitesini yüzde 25 oranında artırıyoruz. Yatırım çalışmaları sürerken ihtiyaç duyulan yerlerde gerekli bakım ve onarımlar da yapılıyor. Yatırım çalışmamız havai hatların sökülmesiyle tamamlanacak. Bu yatırım sayesinde abonelerimize daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi vereceğiz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu