Suriyelilere 4 milyon 900 bin liralık yardım yapıldı

İHH Şanlıurfa Şubesi, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine 7 tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Suriyelilere 4 milyon 900 bin liralık yardım yapıldı

7 tır insani yardım malzemesinden oluşan yardım konvoyu uğurlama törenine; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, İHH Şanlıurfa Başkanı Behçet Atila, İl Müftüsü Ramazan Tolan, HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan ve STK temsilcileri katıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla başlattığı iyilik hareketi kapsamında Şanlıurfa’dan dualarla 7 tır yardım malzemesi Suriye’ye doğru yola çıktı.

Şanlıurfa’da çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının, STK’ların ve yardımsever vatandaşların destek ve katkılarıyla toplanan yardımlar, Haliliye ilçesindeki Gençlik Spor İl Müdürlüğü önünde düzenlenen törenle Suriye halkına insani yardım malzemesi gönderildi.

İHH Şanlıurfa Şubesi, tarafından Telabyat ve Rasulayn Bölgesine 3, Kilis-Azez-Cerablus Bölgesine 2 ve İdlib Bölgesine de 2 olmak üzere piyasa değeri yaklaşık 4 milyon 900 bin TL olan 7 yardım tırı gönderildi.

VALİ AYHAN: EN ÇOK MÜLTECİ KARDEŞİMİZİ AĞIRLADIĞIMIZ İL URFA

Şanlıurfa’nın yardımlaşma ve paylaşma duygularını 7 tıra yüklendiğini belirten Vali Ayhan, “Bu erdemli şehrin yardımlaşma ve paylaşma duygularını 7 tıra yükledik. Sığmaz ama şimdilik 7 tıra yükledik, sınır ötesindeki kardeşlerimize ulaştırmak için. Güzel bir slogan ‘iyilik soğuk geçirmez’ bizim itikadımızın inancımızın en güzel ifadelerinden birisi. Urfa’da bunun olması da anlamlı şöyle anlamlı; Urfa zaten bu yükü taşıyan illerin başında geliyor. Türkiye’de dördüncü il. En çok mülteci kardeşimizi ağırladığımız il. Hamdolsun huzurlu bir şekilde de birlikte yaşamaktayız” dedi.

TIRLAR DUALARLA YOLA ÇIKTI

Atila, battaniye, yorgan, giysi, ayakkabı, soba, kömür, ev eşyaları, çocuk oyuncakları ve kırtasiye bulunan insani yardım kolilerinin bölgeye ulaştırılacağı bilgisini vererek, şunları kaydetti:

“Bu yardımlar sizlerin destek ve katkıları ile toplandı. Şanlıurfa İHH olarak 4 tır Akçakale İHH’mız, 2 tır, diğer ilçelerimiz, Harran Uluslararası Öğrenci Derneği HÜDER ve Urfa’da yaşayan Suriyeli muhacir kardeşlerimizden müteşekkil Hemlet Nehnu Meekum’nun da (Biz Sizinleyiz Komisyonu) 1 tır katkısı ile topladığımız bu 7 tır da, bu iyilik hareketinde katkısı olan her kese şükranlarımızı sunuyor.

İHH olarak ilimizde de her türlü insani yardım faaliyetlerimizi yapmaktayız. İlimizde dört binin üzerinde yetimimize sponsorluk sistemimizle düzenli nakdi yardım, binlerce fakir ve dul aileye aileye ayni destek, mesleki eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetler, arama kurtarma ve gençlik çalışmalarımızda mevcuttur.”

Duaların ardından yardım tırları Suriye’ye doğru yola çıktı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu