Suriyeliler Evleri Yağmalarken Suçüstü Yakalandı

Türkiye’nin dört bir yanından insanlar arama kurtarma çalışmaları için canla başla çalışırken, Suriyeliler boş kalan evlerde hırsızlık yaparken yakalandı.


Türkiye’nin dört bir yanından insanlar arama kurtarma çalışmaları için canla başla çalışırken, Suriyeliler yıkılan ve boş kalan evlerde hırsızlık yaparken yakalandı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen 2 büyük depremde onbinlerce can kaybı yüzbinlerle yaralı insanımız var. Evlerine giremeyen vatandaşlar sokaklarda yatmaya mecbur kalırken Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın dört bir yanından da arama kurtarma için gelenler oldu.

Tüm dünya Türkiye’nin yaralarını sarmak için canla başla çalışırken ülkemizde senelerdir barındırdığımız, Bazı yerlerde Türk vatandaşlarından daha da öncelikli haklara sahip Suriyeliler yaralarımızı sarmak yerine yara açtılar. Depremden dolayı terk edilen evlerde hırsızlık yapıldığı görüldü. Suçüstü yakalanan Suriyeliler tepkilere neden oldu.

Suriyeliler evleri yağmalandığını gören vatandaşlar, saldırıya uğradı. Suriyelilere “Bu günler de geçecek. Size lanet olsun. Geldiğiniz güne lanet olsun.” diyen vatandaşlara Suriyelilerin tepkisi “Size lanet olsun.” oldu. Bu zor günlerde desteklerinden çok köstek olduklarını gördüğümüz Suriyelilere tepkiler giderek büyüyor. Işte Suriyelilerin yağmaladıkları o anlar;

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu