GüncelYurt

Sosyal Hizmetler Şiddet Mağduru Ailenin Yanında

Madde bağımlısı eşi tarafından şiddet gören kadının, çocuklarının babaları tarafından işkenceye maruz bırakıldığı ihbarı üzerine Şanlıurfa Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü derhal harekete geçerek aile için sosyal çalışma başlattı.

Madde bağımlısı eşi tarafından şiddet gören kadının, çocuklarının babaları tarafından işkenceye maruz bırakıldığı ihbarı üzerine Şanlıurfa Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü derhal harekete geçerek aile için sosyal çalışma başlattı.

Olayın ihbar edildiği aynı gün (16.09.2020 günü ) İl Müdürlüğünün uzman personelleri tarafından ziyaret edilen aileye psiko sosyal destek hizmet sunulmuş, söz konusu vakanın olumsuz etkilerini en aza indirmek adına gerekli görüşme ve bilgilendirmeler yapılmış ve aile için uygun sosyal hizmet modelleri belirlenerek gerekli çalışmalar ivedilikle başlatıldı.

Mağdur aile Şanlıurfa Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü tarafından valilik ve bakanlık adına ziyaret edildi. Aileyi ziyaret eden ve ve madde bağımlısı eşi tarafından şiddet gören kadın ve babaları tarafından işkenceye maruz bırakılan çocuklar ile yakından ilgilenen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici burada yaptığı açıklamada;

‘’Biz kadına yönelik şiddettin ve şiddettin her türlüsünün karşısında duruyoruz. Kadına şiddet insanlığa ihanettir diyor ve kadına yönelik şiddetle var gücümüzle savaşıyoruz.

Söz konusu ailemiz için ekiplerimiz derhal harekete geçmiş çocuklarımız için eğitim, sağlık ve danışmanlık tedbirleri alınmış ve ailenin Müdürlüğümüz hizmet modellerinden Sosyal Ekonomik Destek Hizmet Modelimizden faydalandırılmasının uygun olacağı kanaatine varılarak gerekli iş ve işlemler ivedilikle başlatılmıştır.

Yine ailemizin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenmesi için gerekli koordinasyon sağlanmıştır.

Kuruluşlarımızın tüm iletişim kanalları ailemizle paylaşılarak hanımefendi, çocukları veya diğer aile bireylerinde oluşabilecek psikolojik sorunlar ile ilgili ayrıca psiko sosyal danışmanlık hizmeti verilebileceği bilgisi aktarılmış olup şu anda tutuklu bulunan şahıs tarafından herhangi rahatsızlığa maruz kalmaları halinde önce Emniyet Birimlerine ve Müdürlüğümüze haber vermeleri konusunda gerekli bilgilendirme sağlanarak rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulmuştur.

Hukuki süreç devam etmekle birlikte sürece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız adına müdahil olarak konunun yakın takipçisi olamaya devam edeceğiz. Ailemizin düzenli takipleri titizlikle yapılmaya devam edilecektir. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Etiketler

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı