Sorunlu Hastayla Sakince Tartışan Doktor Dayanamadı

Bir hastanede çekilen görüntüler tepkilere neden oldu. Hastanede maskenin kalktığını iddia eden hastayla 10 dakika tartışan doktor, sonunda sinir krizi geçirdi.

doktor
Bir hastanede çekilen görüntüler tepkilere neden oldu. Hastanede maskenin kalktığını iddia eden hastayla 10 dakika tartışan doktor, sonunda sinir krizi geçirdi.
 
Olay, bir hastanenin poliklinik bölümünde meydana geldi. İddialara göre bir doktor içeri giren hastalarına maske takmalarını rica etti. Doktorun bu isteğine bir hastadan ret cevabı geldi. Bu cevapla yetinmeyen hasta olayın yaşandığı anı videoya alarak doktorun sabrını sınadı.
 
Doktor, hastayı muayene etmek istemeyince sıradaki diğer hastayı çağırdı. Bu defa da ‘Neden benim sıramı başkasına veriyorsunuz?’ diyerek sorun çıkaran hasta doktorun sinir krizi geçirmesine sebep oldu. Sakinliğinden bir şey kaybetmeyen doktor, ‘Siz buradan çıkmayana kadar ben de hasta bakmıyorum.’ diyerek tepki gösterdi. Sırada bekleyen diğer hastalar da duruma tepki gösterdi. Videoyu çekip taşkınlık çıkaran hastaya tepki gösteren diğer hastalar da laf yedi. ‘Sizle muhatap değilim. Siz neden karışıyorsunuz?’ cevabını alan diğer hastalar susmaktan başka bir şey yapamadılar.
 
4 dakikada bir hasta bakmak zorunda olan bir doktor, 10 dakika boyunca kendini bilmez bir hasta ile uğraşmak zorunda kaldı. Video, sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Bir çok kullanıcı doktoru haklı bulup gerekli cezanın taşkınlık çıkaran kadına verilmesi gerektiğini savundu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu