Siyasilerin En Çok Yediği Kavurma Ne Zaman Tescillenecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Bostana' ve 'Peynirli helva'yı tescilledi. Siyasilerin en çok yediği yemek olan kavurmayı ne zaman tescilleyecek?

kavurma 1
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ‘Bostana’ ve ‘Peynirli helva’yı tescilledi. Siyasilerin en çok yediği yemek olan kavurmayı ne zaman tescilleyecek?
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından aldığı müjdeli haberi Urfalılara duyurdu. Beyazgül yaptığı açıklamada Şanlıurfa’nın önemli lezzetlerinden olan ‘Bostana’ ve ‘Peynirli Helva’nın tescillendiğini, duyurdu.
 
Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi;
“Yöresel lezzetlerimizin tescilleri de bir bir tamamlanıyor. Şimdi de Bostana ve Peynirli Helva tescillendi. Gastronominin başkenti Şanlıurfa’da toplam 41 lisanslı ürünümüz mevcut”
 

Kavurmayı Ne Zaman Tescilleyecek

Urfa’nın gastronomisine yeni tescilli ürünlerin eklenmesinin ardından vatandaşlar bir konuyu merak ettiğini belirtti. Şanlıurfa siyasilerinin şehri ziyaret ettiği vakitlerde kendilerine sunulan kavurmanın ne zaman tescilleneceğini sordu. Vatandaşlar, “Beyazgül kavurmayı ne zaman tescilleyecek?” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu