Siverek’teki köylüler belediye Araçlarını Köye Almadı

Siverek’te belediyeye tepki gösteren vatandaşlar, arabaları ile yolu kapatarak belediye araçlarını köye almadı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine bağlı Akarlı köyünde yolları yapılmadığı için belediye araçlarının geçişine izin verilmedi. Köye giriş yapamadıklarını belirten belediye yetkilileri Jandarma çağırdı. Olay yerine intikal eden Jandarma Ekipleri köylülerin kapattıkları yolu açmasını talep etti.

Siverek Belediye Başkanı Rahata Alıştı

Yolu kendi araçlarıyla kapatıp belediyenin girmesini engelleyen köy halkı, talep ettikleri hizmetlerin gelmemesinden dolayı böyle bir yola başvurduklarını belirtirken yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Köyümüzde yol yok. Vatandaş perişan. Öğrenciler perişan. Köyden çıkmak eziyete dönüşüyor. Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak rahata alıştı. Yol istiyoruz ilgilenen yok. Yol yapmak için de Fatma Şahin’i mi çağıracak?”

Fatma Şahin’in Siverek’te Yaptığı Proje

Fatma Şahin, daha önce 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından güvenlik amacı ile Siverek Paşa Konağı civarındaki yol tek taraflı olarak trafiğe kapanmıştı. Yolun çift yönlü olarak trafiğe açılmasının ardından yolun peyzaj çalışması Fatma Şahin tarafından yapılmış, yapılan bu çalışmanın kim tarafından yapıldığının da belirtilmesi adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tabelası asılmıştı.

Öte yandan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ile imzaladığı bir protokolde Siverek’te yapılması planlanan bir park için anlaşmaya vardı. Anlaşmada, Siverek Ofis Mahallesi’nde daha önceden Toprak Mahsulleri Ofisi olarak kullanılan alana Ofis Park projesi yer aldı. Anlaşmada yer alan Ofis Park yapımı devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu