GenelGüncelYurt

Siverek’te Bağış Kampanyası Başlatıldı

Siverek'te Tükenen Kan Stokları Nedeniyle Bağış Kampanyası Başlatıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde korona virüs ve Ramazan ayı nedeniyle kan stokları bitme noktasına geldi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde korona virüs ve Ramazan ayı nedeniyle kan stokları bitme noktasına geldi. Harekete geçen Kızılay ekipleri kurduğu çadırlarda iftar sonrası düzenlenen etkinliklerle kan bağışı alıyor.

 

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisine alan korona virüs nedeniyle azalan kan stokları Ramazan ayı ile birlikte tükenme noktasına geldi. Kan stoklarının azaldığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kızılay ekipleri harekete geçerek bağış çadırları kurdu. Kızılay Siverek Şubesi tarafından sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle ilçenin Hürriyet Caddesi’ndeki Lezgo parkında kan bağış çadırları kuruldu. İftardan sonra gerçekleştirilen organizasyon ile gece saat 01.00’e kadar kan toplanıyor. Sosyal mesafe kurallarına uyulan kan bağışı kampanyasında kan veren vatandaşlara ise maske ve dezenfektan hediye ediliyor.

 

11 Mayıs Pazartesi günü başlayan kan bağış kampanyasının 15 Mayıs cuma gecesine kadar süreceğini belirten Kızılay gönüllüsü Kübra Parlak, “Korona virüs nedeniyle kan stoklarında ciddi bir eksilme yaşanmış durumda. Biz de Kızılay olarak ülke genelinde bir çalışma başlatarak, vatandaşlarımızdan kan bağışları toplamaya başladık. Duyarlı olan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyor, herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı