GüncelYurt

Siverek Kaymakamı Değişti

Siverek Kaymakamı Çiftiçiler'in görev yeri değişti.

Siverek Kaymakam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görevden alınmaların ardından bir de görev değişikliği haberi geldi.
2018 yılında Siverek Kaymakamı olarak göreve başlayan Mustafa Çiftiçiler’in görev yeri değişti. Çiftçiler ile Çanakkale’nin Eceabat ilçe kaymakamı arasında yer değişikliği yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın ara kararnamesi ile Mustafa Çiftçiler, Siverek kaymakamlığı görevinden Çanakkale Eceabat ilçe kaymakamlığı görevine getirilirken, Çanakkale Eceabat İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ise Siverek Kaymakamı oldu.

 

Siverek Belediyesi’ndeki istifaların ardından Siverek Kaymakamının değişmesi de kamuoyunda yankılandı.

 

Kaymakam Hasan ONGU kimdir?

1981 yılında Bursa’da doğan Hasan ONGU, aslen Erzurumludur. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu.
Aynı yıl yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve 2006 yılı Ağustos ayında mülkî idare amirliği mesleğine intisâb etti. Teftiş stajını Isparta’da, kaymakam refikliği stajını Konya-Seydişehir’de tamamladıktan sonra Konya-Derebucak’ta kaymakam vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere’de 1 yıl kaldı ve Southampton Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Vatandaşlık ve Demokrasi” üzerine yüksek lisansını tamamladı. 93. dönem kaymakamlık kursunu bitiren Hasan ONGU, Mart 2009-Eylül 2011 tarihleri arasında Kırıkkale – Sulakyurt Kaymakamı, Eylül 2011 – Ağustos 2013 tarihleri arasında Erzincan – Kemah Kaymakamı, Eylül 2013 – Temmuz 2015 tarihleri arasında Artvin Vali Yardımcısı, Temmuz 2015 – Ağustos 2017 tarihleri arasında Hakkâri Vali Yardımcısı, Eylül 2017 – Ağustos 2019 tarihleri arasında ise Artvin – Arhavi Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı