Siverek Diyarbakır’ın İlçesi Oldu

Siverek, Diyarnakır’ın ilçesi oldu. Hata, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sitesinde yapıldı. İlgili haberde Siverek’ten Diyarbakır’ın ilçesi olarak bahsedildi.
Siverek Bakanlıkta Diyarbakır'ın İlçesi Oldu
İl olma çabalarının devam ettiği ve Türkiye’nin birçok ilinden hem nüfus hem de yüzölçümü olarak büyük olan Şanlıurfa’nın İlçesi Siverek, Diyarnakır’ın ilçesi oldu…
 

Siverek Diyarbakır’a Mı Bağlandı?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sitesinde bir haber yayımlandı. Yayımlanan haberde bir hata oldu. Hatada ise Siverek’in Diyarbakır’ın ilçesi olarak yer verildi. Söz konusu haber Siverek’te ev hanımlarının yaptığı filografi ve el sanatları sergisine yer verildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sitesinde yer alan bu haberde, Siverek “Diyarbakır’a bağlı” ilçe olarak gösterildi.
 
Yapılan hatanın ardından İletişim Başkanlığının kullandığı haberin kaynağı araştırıldı. Haberin kaynağı ise Diyarbakır’da yayın yapan Diyabakır Söz Gazetesi oldu.

Siverek Diyarbakır’a Bağlıydı

Siverek’in Diyarbakır’a bağlı ilçe olarak gösterilmesi, az da olsa bazı Sivereklilerin tepkisine neden oldu. Bazı kesimler durumdan memnuniyet duyduğunu dile getirerek Siverek’in Osmanlı’nın son döneminde Diyarbakır’a bağlı bir sancak olduğunu hatırattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu