GenelGüncel

Serbest Mali Müşavirler Kota İstiyor

Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler, kota istiyor. SMMMKotaİstiyor hastagi ile sosyal medyada seslerini duyurmak için çabalıyorlar. #smmmKotaİstiyor

SMMMKotaİstiyor

Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler, taleplerini sosyal medyadan dile getirerek seslerini duyurmaya çalışıyor. Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebecileri, yaşadığı büyük sorunlardan olan defter konusunun çözüme kavuşması gerektiğini dile getirdi.

 

Defterler konusunda kota konulmasını isteyen Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler, işlerinin daha verimli ve kaliteli yapılması için defter kotası gelmesi gerektiğini ifade etti. Yetkililer, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebecilere kota gelecek mi? Sorusu merak konusu haline gelirken, Serbest Mali Müşavirler talepleri karşılanana kadar isteklerine devam edeceklerini dile getirdiler.

 

Talepte bulunan Serbest Mali Müşavirler taleplerini şu sözlerle dile getirdiler;

“Pandemi sürecinde unutulan beyanname ve bildirgeler için ceza uygulanmamalıdır. Her zaman devletinin yanında olan Mali Müşavirlerin bu talebi karşılanmalıdır.”

 

“Mali müşavir Para için değil itibar için kota istiyor”

 

“Bir Mali Müşavir, mevcut durumda isterse 300 firmaya bile hizmet verebilir.(Verildiğini de duyuyoruz, biliyoruz.) Fakat, bir Mali müşavir, en fazla 15-20 firmanın mali durumuna ve vergilendirme sürecine hakim olabilir.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı