Şenyaşar Ailesi Adliyeye Girmesin Talimatı Verildi

Urfa'da Adalet Nöbetinin 518. gününde adalet isteyen Emine Şenyaşar hakkında "adliyeye girmesin" talimatı verildi. Talimat Şanlıurfa valisi tarafından verildi.

Şanlıurfa’da Adalet Nöbetinin 518. gününde adalet isteyen Emine Şenyaşar hakkında “adliyeye girmesin” talimatı verildi. Talimat Şanlıurfa valisi tarafından verildi.
 
Emine Şenyaşar’ın 14 Haziran 2018’de eşi ve iki oğlu öldürüldü, bir oğlu da cezaevinde. Şenyaşar ailesinin katil zanlıları ise AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları olarak biliniyor. Emine Şenyaşar, eşi ve oğullarının katillerinin gereken cezayı alabilmesi için 518 gündür adliye önünde nöbet tutuyor.
 
Adaletin tecelli etmesi için nöbetine devam eden Emine Şenyaşar için “Adliyeye girmesin” talimatı verildiği öğrenildi. Talimat Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan tarafından verildi. Şenyaşar ailesi durumu sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan gönderide Urfa Valisi Ayhan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek şu ifadelere yer verildi:
 
“Urfa Valisi Salih Ayhan halkın içinde Urfa’da gezmediği yer bırakmadı. Sözde halkın sorunları dinliyor. Yanı başında annenin ağıtlarını her gün duyan vali, adalet arayan anne için bariyer kurmuş, ‘Anne adliyeye girmesin’ talimatı vermiş”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu