Sedat Atilla’nın Gazetecilikte Yarım Asrı

Sedat Atilla, VEFA ÖDÜLÜ’nü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş’ın elinden aldı.

vedat atilla
 
Sedat Atilla, Şanlıurfa Medya Platformu tarafından verilen VEFA ÖDÜLÜ’nü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş’ın elinden aldı.
Gazeteci Sedat Atilla, Karaköprü Belediyesi tarafından açılan Basın ve Sinema Müzesi’nin açılışına katıldı. Sedat Atilla’nın müzedeki köşesinde, eski fotoğraf makinelerine bakarak geçmişi yad Edildi.
 
Gazeteci Sedat Atilla’nın oğlu, Nedim Atilla, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Bu müzeyi bin bir emekle, gayretle kentimize kazandıran Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Müdürü Mehmet Mahmutoğlu’na teşekkürü bir borç bilirim.
Basın müzesinin açılışında renkli anlarda yaşandı. Fotoğraf makinemi Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’a kaptırdım. Açılış sırasında bu kez kurdeleyi gazeteciler keserken, onların fotoğraflarını protokol üyeleri çekti.
10 Ocak Gazeteciler günü demişken; bu mesleğe ömrünü feda etmiş ve ebediyete göç etmiş tüm ustalarıma, büyüklerime Allah’tan rahmet diliyorum. Yine hayatta olan ve mesleği onuruyla, şerefiyle sürdüren tüm meslektaşlarımın günlerini kutluyorum…
sedat atilla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu