Savaşın Başladığı Ukrayna’da Halk Güvenli Bölgeye Kaçtı

Rusya-Ukrayna savaşı başladı. Ukrayna'da siren seslerinden sonra sivil halk, banka market ve benzinliklere giderek güvenli bölgelere kaçmaya başladı.

rusya ukrayna 1

Rusya, Ukrayna’ya savaş açtı. Vladimir Putin’in verdiği talimat ile Donbas’a giren Rus askeri birlikleri havadan ve karadan saldırılara başladı. Bölgeye giren Rus askerleri Ukrayna’nın stratejik bölgelerini bombalıyor.

Rusya: “Üsler etkisiz hale getirildi”

Saldırı başladıktan sonra Rusya Savunma Bakanlığı bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Ukrayna’daki hava savunma sistemleri, askeri hava limanları ve hava kuvvetlerinin “Yüksek hassasiyetli silahlarla etkisiz hale getirildiği belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı’nın ardından Ukrayna’dan da açıklama geldi. Ukrayna yaptığı açıklamada hava saldırılarının vurulduğu belirtildi.

Banka, Petrol ve Marketlerde Uzun Kuyruklar

Ukrayna’da savaşın başladığı bölgelerde savaş sirenleri çalınırken, panikleyen halk güvenli bölgelere gitmek için yola koyuldu. Bölgedeki bankamatikler ve marketlerde uzun kuyruklar oluştu. Benzin istasyonlarının da tıklım tıklım olduğu bölgede halk araçlarıyla kaçmak için yakıt kuyruğuna girdi. Yapılan ilk belirlemelerde onlarca sivil halkın öldüğü ve yaralandığı belirtildi.

Basliksiz 6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu