GenelGüncelSpor

Saraçoğlu: Urfaspor’un Bütün Hesapları İncelensin

Şanlıurfaspor eski Başkanı Kemal Saraçoğlu,”53 yıllık çınar olan Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil.”dedi.

Şanlıurfaspor eski Başkanı Kemal Saraçoğlu, ”53 yıllık çınar olan Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil.”dedi. Saraçoğlu, ayrıca Urfaspor’un bütün hesaplarının incelenmesi gerektiğini belirtti. Şanlıurfaspor ligden düştü. Yaşanan gelişmelerle birlikte ligden çekilme kararı aldı. Oluşan durumun ardından herkesim tepki yağdı TFF’ye. Takıma sahip çıkılması için yerel yönetim ve kurum amirleri davet edildi.

Şanlıurfaspor eski Başkanı Kemal Saraçoğlu, takıma sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Saraçoğlu, şunları belirtti:

”Şanlıurfasporu Şampiyon yapan yönetime, bırakması için baskı yapmak amacıyla, o zamanki il yönetim yetkilileri talimatıyla, sabah 7’de en az 200 polis Urfasporun tesislerine baskın yapmıştı. Çalışan personel evlerinden alınmıştı. Urfasporun 51 yıllık tarihinde Bu Polis baskını bir ilk olarak tarihe geçmişti. Sn. Vali beyin, Sn. Bld. Başkanlarımızın, Sn. Milletvekillerimizin ve Urfaspor’da Görev yapan Geçmiş Başkan ve yöneticilerinde bulunduğu yemekli bir ortamda mikrofonla konuştuğum söylemi tekrar ediyorum.

Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Bizim dönemde dahil Şanlıurfaspor’un batmasına neden olan tüm hesaplar çok ciddi bir şekilde incelenmeli, yolsuzluk ve usulsüzlük yapanlar tespit edilmeli ve cezası verilmeli, 53 yıllık çınar olan Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı