SağlıkYurt

ŞANMED’in Test Yapmıyoruz Yalanına Belgeli Cevap

ŞANMED Hastanesi’nin “Koronavirüs testi yapmıyoruz” yalanı belgelerle kanıtlandı.

Özel ŞANMED Hastanesi, sağlık Bakanlığı tarafından özel hastanelere koronavirüs testi için ruhsat vermediği halde koronavirüs testi yaptığını Urfa.com Haber Sitemizde gündeme getirmiştik.

Devlet ücretsiz yaptığı halde, Urfalı vatandaşların cebinden para aşıran Özel ŞANMED Hastanesi Covid-19 testini kişi başı 150 liraya yapıyordu. Haberimizin gündeme gelmesinden sonra hastane yönetimi haberi yalanlayan açıklamada bulunup, haberin yayınlandığı mecralara ihtar yazısı gönderdi.

ŞANMED Hastanesi’nin Koronavirüs Testi Yaptığı Belgeler Ortaya Çıktı

Bütün bunlar olurken, Özel ŞANMED Hastanesi’nin “Covid-19 testi yapmıyoruz” diyerek yalanladığı habere denk gelen bir vatandaş, ŞANMED Hastanesi’nde yaptırdığı testin belgelerini paylaştı.

Söz konusu belgelerde bir adet Covid-19 test sonucu yer alırken, biğer bir belgede ise bu teste verdiği 150 Liranın işlem fişi yer aldı.

Yetkili Kurumlar ŞANMED’e İşlem Yapacak Mı?

Koronavirüs testini vatandaşa para ile yapan Özel ŞANMED Hastanesi’nin bu belgelerden sonra ne açıklama yapacağı merak konusu haline gelirken, İl Sağlık Müdürlüğü’nün ve Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda işlem yapıp yapmayacağı da bir diğer merak konusu haline geldi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı