Şanlıurfa’ya yasak var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı İlan Edildi

Hafta sonu büyükşehir statüsündeki belediyeler ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı olacak. Sokağa çıkma yasağı olan iller arasında Şanlıurfa var mı?

Şanlıurfa Yasak

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

 

 

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? sorusunun cevabı geldi. Sağlık Bakanlığının önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde bugün saat 24.00 ile 7 Haziran saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı bildirildi.

Basliksiz 6

 

Sokağa Çıkma Yasağında Nereler Açık?

Kısıtlamanın olduğu 6 Haziran Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri, lokanta ve restoran tarzı işyerleri sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunabilecek. Kısıtlama günlerinde ekmek üretilen fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satılan bayiler, tatlı üretilen, satılan iş yerleri açık olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu