Şanlıurfaspor’un Sponsoru Konkordato İstedi!

Şanlıurfaspor’un sponsoru Konkordato istedi. 508 milyon TL borcu olan şirket, yapması gereken ödemeler için “şirket kımıldayamaz hale geldi” dedi.

Şanlıurfaspor'un Sponsoru Kondordato İstedi!

GKN Kargo şirketi konkordato istedi. GKN Kargo, sezon başında Galatayasaray, Astor Enerji Şanlıurfaspor ve birçok kulübe sponsor olmuştu.

Şirket Kımıldayamaz Hale Geldi

Yapılan açıklamalarda GKN Kargo’nun 508 milyon liralık borcu olduğu öğrenildi. Şirket Galatasaray’a ödemesi gereken 42 milyonluk ödeme için “şirket kımıldayamaz hale geldi” açıklaması yapıldı. GKN Kargo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Urfalı Gökhan Akyürek, şirket için 4 Ocak tarihinde Konkordato bulundu.

Mahkeme Hacizlere Karşı Koruma Verdi

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde yapılan başvuruda GKN Kargo’nun hacizlere karşı korunması talep edildi… Mahkeme, 5 milyon TL sermayeli Astor Enerji Şanlıurfaspor sponsoru GKN Kargo’ya 3 aylık geçici mühlet verdi. Mahkemeye, şirketin sahibi Gökhan Akyürek ve Galatasaray yöneticisi Erden Timur katıldı. Prof. Dr. Serdar Kale, Mali Müşavir Canan Koçyiğit ve Prof. Dr. Oktay Taş’ı da geçici konkordato komiseri heyeti olarak atadı.

Mali Krizin Sebebi Galatasaray Sponsorluğu

GKN Kargo şirketinin mali krize girmesinin sebebi ülke genelinde yaşanan mali sıkıntıların yanında Galatayasaray ile yapılan sponsorlu anlaşması olduğu belirtildi… Şirketin 2023-2024 sezonunda Galatasaray’a 42 milyon TL ödeme yapması gerekiyordu. Ödeme için yapılan açıklamada; “Şirketimiz kımıldayamaz hale geldi” denildi.

Şirketin Toplan Değeri 281 Milyon TL

GKN Kargo şirketinin varlıklarının toplam değeri ise 281 milyon 194 bin TL seviyesinde olduğu öğrenild.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu