Şanlıurfaspor’un Diyarbakır’daki otel rezervasyonu iptal edildi!

Amedspor da baskılar ile hakemin değiştirildiğini iler sürmüştü.

urfasporun diyarbakirdaki otel rezervasyonu iptal edildi

Şanlıurfaspor Kulübü, maç için gidecekleri Diyarbakır’da konaklayacakları otelin rezervasyonlarını “Aşırı baskı ve tehdit var” denilerek iptal edildiğini duyurdu. Kulüp ” Diyarbakır Anemon otel yönetimini ve tehdit ve baskılarıyla rezervasyonumuzu iptal ettiren her bir bileşeni kınıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi. Amedspor da baskılar ile hakemin değiştirildiğini iler sürmüştü.

29 Ocak’ta Şanlıurfaspor ile Amedspor karşılaşması öncesi sular bir türlü durulmuyor.

 

Amedspor Kulübü dün yaptığı açıklamada maçın hakeminin baskılar sonucunda değiştirildiğini iddia etmiş ve “Biz iki kardeş kent olan ve taraftarlarımızın bir olduğu Amedspor ve Şanlıurfaspor camiası arasındaki gerilimi düşürmeye çalıştıkça, Şanlıurfaspor Kulübünün resmi hesaplarından yaptığı provoke edici paylaşımları kınıyor, Şanlıurfa ve Amed taraftarlarının kardeşlik ruhuyla oynayacağı maça gölge düşürmekten ileriye gitmeyeceğini belirtiyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

 

Bugün de Şanlıurfaspor cephesinden yeni bir iddia geldi.

 

ŞANLIURFASPOR’DAN OTEL REZERVASYONU İPTAL EDİLDİ AÇIKLAMASI

 

Kulüp yaptığı açıklama ile Diyarbakır’da konaklayacakları otelin rezervasyonlarını baskı ve tehdit olduğu gerekçesiyle iptal edildiğini ileri sürdü.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Pazar günü komşu ilimizin takımı Amed sportif Faaliyetler ile karşılaşacak olmamızdan dolayı 2 hafta önce rezervasyon yaptığımız Diyarbakır Anemon Otel bugün kulüp yetkililerimizi arayarak rezervasyonumuzu iptal ettiklerini ve takımı otele almayacaklarını ifade etmişlerdir. Gerekçe olarak da taraftarlarin ve kamuoyunun otele aşırı baskı ve tehditler olduğu tarafımıza bildirilmiştir.

 

Sporun dostluk ve kardeşlik çerçevesinde oynanan bir oyun olduğunun farkına varmayan otel yetkilileri yarın yola çıkacak takımımızı mağdur etmiştir.

 

İki kültürün birleştiği iki şehrin bir spor müsabakasına düşmanca hareket ederek misafirperverliği ortadan kaldıran Diyarbakır Anemon otel yönetimini ve tehdit ve baskılarıyla rezervasyonumuzu iptal ettiren her bir bileşeni kınıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

Unutulmamalıdır ki biz fairplay çerçevesinde Diyarbakır’a gelip centilmence maçımızı oynayıp devletimizin etkin güvenlik önlemleriyle herhangi bir sorunla karşılaşmayacagimiza inancımız tamdır.Bizim için ülkemizin her köşesi değerli ve güvenlidir

 

Türkiye’nin dört bir tarafı huzurlu ve güvenlidir Anemon oteli neyi ima etmek ister kamuoyunun taktire bırakıyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu