Şanlıurfaspor’a 10 Bin Lira Para Cezası Verildi

Şanlıurfaspor’a Bursaspor maçında ‘çirkin ve kötü tezahürat’ ve Mehmet Alp Kurt’un ‘hakareti’ nedeniyle PFDK tarafından 10 bin lira para cezası verdi.

Şanlıurfaspor’dan asılsız paylaşımlarla ilgili açıklama

Şanlıurfaspor’a Bursaspor maçında ‘çirkin ve kötü tezahürat’ ve aynı müsabakada oyuncusu Mehmet Alp Kurt’un ‘hakareti’ nedeniyle PFDK tarafından 10 bin lira para cezası verirken, Şanlıurfaspor oyuncusu Mehmet Alp Kurt’a da 2 maçtan men cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Şanlıurfaspor ligde geçen hafta deplasmanda Bursaspor ile karşılaştı.

Maçta 2-0 galip gelen Şanlıurfaspor, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeni ve oyuncusu Mehmet Alp Kurt’un  ‘hakareti’ nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmişti.

TFF’den konuya ilişkin yapılan açıklamada,

Basliksiz 6

“Şanlıurfaspor Kulübünün, 03.12.2022 tarihinde oynanan Bursaspor-Şanlıurfaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 4.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Şanlıurfaspor Kulübü sporcusu Mehmet Alp Kurt’un, rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ve 6.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına” denildi.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu