Şanlıurfalılar Dikkat! Toz Geliyor

Meteoroloji 15. Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’da toz taşınımı olmasının beklendiğini ve vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi.

Meteoroloji 15. Genel Müdürlüğü, 31 Mart 2022 Perşembe ve 1 Nisan Cuma günü Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Siirt, Şırnak ve çevre illerde toz taşınımının beklendiği bildirdi.

Meteorolojiden açıklamada “Kuzey Afrika üzerinde bulunan alçak basınç merkezinin Avrupa üzerine hareketi ile birlikte ülkemizin batı kesimlerinde özellikle yüksek seviyelerde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

31 Mart 2022 Perşembe günü Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Adıyaman çevre illerde toz taşınımının bekleniyor.

Toz taşınımı sebebiyle meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, yağış ihtimali olan yerlerde ise çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı uyarı ve hava tahmin raporlarının dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir” denildi.

 BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu