Şanlıurfalı Kick Boksçulardan Madalya Yağmuru

Kocaeli’de yapılan Kick Boks Büyükler, Urfalı Kick Boksçular 5 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

20- 27 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli’de yapılan Kick Boks Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Türkiye Şampiyonasında Urfalı Kick Boksçular 5 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

 • Dereceye giren sporcular
  Büyükler kategorisinde Emrah Yaşar,
 • 86 Kg’de Türkiye 1. Faysal Sılıv,
 • 51 kg’de Türkiye 1. Yıldırım Oğuz,
 • 71 kg’de Türkiye 1. Mevlana Altuntaş,
 • 81 Kg’de Türkiye 2. Gençler Kategorisinde Fatma Nursev Akaltun,
 • +70 Kg’de Türkiye 1. Fethi Gündüzalp,
 • 54 Kg’de Türkiye 3. Elifnur Taş,
 • 60 Kg’de Türkiye 3. Yıldızlar Kategorisinde Muhittin Akaltun, Türkiye 1. Hasan Mirhan Dilek,
 • Türkiye 3. Minikler kategorisinde Hiranur Akaltun, Türkiye 3’sü oldular.

Emrah Yaşar, Yıldırım Oğuz ve Faysal Sılıv, İslam oyunları ve Avrupa Şampiyonasına, Fatma Nursev Akaltun, Dünya Şampiyonasına, Muhittin Akaltun, Dünya Kupasına, Mevlana Altuntaş, Avrupa Kupasına, Fethi Gündüzalp, Avrupa Oyunlarına ve Hasan Mirhan Dilek, Dünya Kupasına gitmeye hak kazandılar.

Kick Boks Milli Takım Teknik Direktörü ve İl Temsilcisi Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Türkiye Şampiyonasına ekibimizle birlikte çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Çok şükür yaptığımız hummalı çalışmaların karşılığını 5 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazanarak aldık. 9 Sporcumuz İlimizi ve Ülkemizi Dünya, Avrupa, Dünya Oyunları, Avrupa Kupası ve Dünya Kupası Şampiyonalarında almış oldukları puanlar neticesinde temsil etme haklarını kazandılar. İnşallah Uluslararası şampiyonalarda da İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek şanlı bayrağımızı göndere çektirerek göğsümüzü kabartan bir başarıya imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Çünkü bu potansiyel sporcularımızda fazlasıyla mevcuttur. Yaklaşık 10 gün Kocaeli ilinde kaldığımız süre içerisinde Kocaeli Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Ahmet Karagöz, yönetim kurulu üyeleri ve Urfa’mızda yıllarca Güreş branşına çok ciddi emekleri olan Mehmet Tahir Özgeliş, Hocamıza bize göstermiş oldukları misafirperverlik, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu