Şanlıurfalı Güreşçiden Büyük Başarı

Şanlıurfalı genç güreşçi İslam Turan, U-15 Balkan Güreş Şampiyonası’nda Balkan 3’üncüsü olarak büyük başarı elde etti.

Şanlıurfalı Güreşçiden Büyük Başarı

26-29 Ekim arasında Yunanistan’da gerçekleştirilen Balkan Şampiyonasında 48 kilogramda Şanlıurfalı güreşçi İslam Turan Balkan 3’ücüsü oldu.

Turnuvaya şampiyonluk hedefiyle katıldığını ancak 3’üncü olduğunu belirten İslam Turan , “Allah’ın izniyle daha çok çalışıp önümüzdeki şampiyonalarda Şanlıurfa’yı, Eyyübiye Belediyesi’ni ve Türkiye’yi daha iyi temsil edip şampiyon olmak istiyorum” ifadesini kullandı.

“BAŞARININ SIRRI DÜZENLİ VE HIRSLI ÇALIŞMAK”

Turan, spora başladıktan kısa süre sonra Avrupa 7’ncisi olurken başarısının altında yatan sırrın düzenli ve hırslı çalışmak olduğunu hocalarının verdiği çalışmalara harfiyen uymak olduğunu söyledi.

Güreş sporuna yeni başlayanlara tavsiyelerde bulunan Turan, “Pes etmemeleri, her zorluktan sonra ayağa kalkmaları ve hedeflerinin daima yüksek tutmaları lazım” dedi.

TÜRKİYE TAKIM HALİNDE BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

Yunanistan İskeçe’de düzenlenen Balkan Güreş Şampiyonasında U15 Güreş Milli Takım Serbest Stil, Grekoromen ve Kadınlarda takım halinde şampiyon olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. Yıl dönümünde çifte bayram yaşattılar.

Yunanistan’da düzenlenen ve Türkiye ile birlikte Yunanistan, Bulgaristan Romanya, Sırbistan, Arnavutluk, Hırvatistan, Moldova, Kuzey Makedonya, Kosova’nın katıldığı şampiyonada Urfalı güreşçi, Grekoromen Stilde 6 altın 1 gümüş 2 bronz madalya, kadınlarda 8 altın 1 gümüş 1 bronz madalya, serbest stilde 5 altın 3 gümüş 2 bronz madalya ile takım olarak Balkan Şampiyon oldu.

Türkiye’yi Yıldızlar kategorisinde temsil eden Serbest stilde Gökhan Atar da altın madalya kazandı.

Serbest Milli Takım Antrenörü Adem Bereket’in oğlu Avrupa 3’üncüsü Alihan Bereket ise Grekoromen Stilde şampiyon oldu.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu