Şanlıurfa’daki bakkallara kötü haber

Şanlıurfa’da şu andaki sayısı 7 olan Tarım Kredi marketleri, 3 harfli zincir marketlerin olumsuz etkilediği kentteki bakkalları tamamen bitirecek.

sanliurfadaki bakkallara kotu haber

Tarım Kredi Kooperatifleri, ülke genelinde bin 400 olan market sayısını 2 bin 400’e çıkaracak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla düğmeye basıldı ve 1000 yeni Tarım Kredi marketi için hazırlıklar başladı. Tarım Kredi’nin bayilik sistemi ile açtıracağı marketlerin adının “Koop Market” olması planlanıyor. Kendi bünyesindeki marketler ise kooperatif market adıyla devam edecek.

 

Öncelikli olarak 30 bin bakkal ve mahalle marketinin incelenip “uygun olan” bir kısmının Tarım Kredi marketlere dönüştürülmesi hedefleniyor. Anlaşma sağlanırsa, açılacak bayilerin ürün tedariki Tarım Kredi tarafından sağlanacak. Aynı zamanda 1000-1500 metrekare büyüklüğünde “Koopgross’ların açılmasına da hız verilecek. Bu büyük marketler, yaklaşık 400-500 bin nüfusun olduğu şehir merkezlerinde açılacak.

 

Basliksiz 6

Açılacak marketlere ürün tedarikinin daha hızlı sağlanması için lojistik merkezlerinin sayısı da artırılacak. Bu kapsamda mevcutta İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Mersin, Ankara, Samsun, Diyarbakır, Erzurum, Bursa ve Sivas’ta yer alan lojistik depolarının sayısının yıl sonuna kadar 20’ye ulaşmış olması planlanıyor.

 

ŞANLIURFA’DA ŞİMDİLİK SAYILARI AZ

 

Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alan Şanlıurfa’da Tarım Kredi marketlerinin sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Kent merkezinde Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde 5 Tarım Kredi marketi bulunuyor. Siverek’te de bulunan 2 Tarım Kredi marketiyle Urfa genelindeki bu marketlerin sayısı şu anda 7. Yeni açılacak 1000 marketin arasında Urfa’dan kaç şubenin yer alacağı henüz bilinmiyor. Kentte yeni açılacak Tarım Kredi marketleri, 3 harfli zincir marketlerin olumsuz etkilediği kentteki bakkalları tamamen bitirecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu