GüncelSağlıkYurt

Şanlıurfa’da Yoğun Bakım Üniteleri Doldu!

Urfa da dahil olmak üzere birçok ilde vaka ve ölüm sayılarının Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığından daha fazla olduğunu açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Üyesi Dr. Halis Yerlikaya, katıldığı televizyon programında koronavirüs ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rakamların korkutucu olduğunu açıklayan Yerlikaya, açıklamalarında şu konulara değindi;

 

Sağlık Bakanlığı’nın Verileri Doğru Değil

Sağlık Bakanlığına verileri açıklama konusunda şeffaf olması gerektiğini defaatle söyledik fakat bu çağrımıza kulak asılmadı. 29 Temmuzdan sonra Sağlık Bakanlığı yayınladıkları verilerde değişikliğe gittiler. Yoğun bakımda entübe edilen hasta sayılarını artık açıklamamaya başladılar. Bizler sahada olan arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgiler il Sağlık Bakanlığının verilerini karşılaştırdığımızda arada yüksek farklar görüyoruz.

 

Şanlıurfa’da Yoğun Bakımda Yer Yok

Yerlikaya açıklamalarda Şanlıurfa ve birçok ilde yoğun bakım ünitelerinde yer kalmadığını belirterek; “Örneğin; Diyarbakır’da 1 gecede 8 hastanın öldüğü gün, tüm ülkede açıklanan vefat sayısı 17’ydi. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı veriler doğru değil. Diyarbakır Mardin ve Şanlıurfa’da yoğun bakımda yer yok. Diyarbakırda günlük pozitif hasta sayısı ortalama 300.” İfadelerine yer verdi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı