Yurt

Şanlıurfa’da Yapılan Yeni Kavşak “Error” Veriyor

Şanlıurfa’da Balıklıgöl Platosu önünde yapılan kavşak düzenlemesi, trafik yoğunluğunu azaltmayıp aksine arttırdı.


Şanlıurfa’da Balıklıgöl Platosu önünde yapılan kavşak düzenlemesi, trafik yoğunluğunu azaltmayıp aksine arttırdı. Özellikle hafta sonu metrelerce araç kuyruğunun oluştuğu kavşakta yaşanan çile, sosyal medyada gündem oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Haleplibahçe Caddesi’ndeki Tarihi Balıklıgöl Platosu’nun ön girişindeki kavşakta yaptığı düzenleme sürücüleri çileden çıkarıyor. Bölgedeki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla yapılan yeni düzenleme, beklenenin aksine caddedeki araç yoğunluğunu daha da arttırdı. Yakubiye ve Haleplibahçe mahalleleriyle tarihi çarşılar bölgesinin geçiş noktasında kritik öneme sahip kavşakta özellikle hafta sonları trafik çilesi yaşanıyor. Balıklıgöl’ün ön giriş kapısında başlayan trafik kuyruğunun Bediüzzaman Aile Mezarlığına kadar metrelerce uzandığı görülüyor.

Vatandaşların kavşakta yaşadığı trafik çilesi sosyal medyada da gündem oldu. Kavşak düzenlemesiyle ilgili eleştirel çok sayıda paylaşım yapan vatandaşlar, kavşaktaki düzenlemenin beklentileri karşılamaktan uzak olduğunu, çözüm üretemediğini dile getirdi. Vatandaşlar, belediyenin bir an önce soruna çözüm bulmasını istedi.

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı