Şanlıurfa’da yangın çıkan hastaneden açıklama

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek Hizmet Binası'nda akşam çıkan yangına dair hastaneden yazılı açıklama geldi.

Şanlıurfa'da yangın çıkan hastaneden açıklama

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek Hizmet Binası yemekhanesinde bu akşam meydana gelen yangın ile ilgili açıklama yapıldı.

Yangının saat 22.00 sularında yemek yağı kalıntılarından dolayı çıktığı belirtilen açıklamada “Ufak çaplı yangın çıkmıştır. Hastanenin yangın söndürme sistemi devreye girmiş, yangın alarmı aktif olmuştur. Yangına ilk müdahaleyi, hastanenin güvenlik, teknik servis, temizlik ve yemekhane personelleri yapmıştır. Soğutma çalışmaları İtfaiye tarafından yapılmıştır. Yemekhane hastanenin -2 katında olduğu için duman hastane üst katlarına kadar çıkmıştır. Yangından dolayı hasta nakli ve tahliye söz konusu olmamıştır” denildi.

Yangından bazı personellerin etkilendiği de kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yangın söndürme sırasında 3 güvenlik, 1 teknik servis ve 1 yemekhane personeli dumandan hafif etkilenmiştir. Dumandan etkilenen personeller tedbir amaçlı acil serviste gözetim altına alınmıştır.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu