Şanlıurfa’da Vatandaşlar Çareyi Araba Tavanında Buldu

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde sağanak yağıştan göle dönen yollarda ilerleyemeyen vatandaşlar çareyi arabanın tavanına çıkmakta buldu…

Şanlıurfa'da Vatandaşlar Çareyi Araba Tavanında Buldu

Şanlıurfa’da geçtiğimiz mart ayında meydana gelen sel felaketinin ardından en ufak bir yağmurda bile küçük sel felaketleri yaşanıyor… Kısa süre yağan yağmurun ardından sele dönen bölgelerinden biri de Suruç oldu.

Geçtiğimiz gülerde Şanlıurfa;’da sağanak yağış etkili olmuştu. Sağanak yağıştan etkilenen ilçelerden biri olan Suruç’ta sokaklar göle döndü. Yağmur sularının yüksekliği vatandaşların diz boyuna geldi. Evlerine girmekte zorluk yaşayan vatandaşlar çareyi arabanın tavanına çıkmakta buldu.

Evlerine girmek için arabanın tavanına çıan vatandaşlar çevre sakini olan bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüleri sosyal medyada paylaşan vatandaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Görüntüler Suruç ilçesinden..Dün etkili olan sağanak yağış Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde etkili oldu. İlçede birçok bölgede yağışlar diz boyunu geçti. Vatandaşlar araç üstlerine binerek ilerlemeye çalıştı.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu