GenelGüncelYurt

Urfa’da Vakaların Artması ile ilgili Açıklama Yapıldı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Şanlıurfa’da vaka sayılarının artması ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Şanlıurfa’da vaka sayılarının artması ile ilgili basın açıklamasında bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü “Şanlıurfa’daki Vakaların Artış Sebebiyle İlgili İlginç İddia!” ile ilgili yaptığı basun açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

BASIN AÇIKLAMASI

13.06.2020 bazı basın yayın organlarında yayınlanan “Şanlıurfa’daki Vakaların Artış Sebebiyle İlgili İlginç İddia!” başlıklı haberle ilgili olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Mart ayından itibaren ülkemizde ve dolayısıyla ilimizde görülmeye başlayan Koronavirus (COVID-19) hastalığının yayılmasına engel olmak amacıyla, koruma ve kontrol önlemleri Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yapılmaktadır.

 

Bu mücadelenin önemli bir kısmını pozitif vakaların filyasyon işlemleri oluşturmaktadır. Saha filyasyon ekipleri tarafından yapılan işlemler, Sağlık Bakanlığımızın bilgi sistemleriyle elektronik olarak yakından takip edilebilmekte ve özellikle temaslılara ulaşma oranları ve süreleri izlenmektedir. İlk günden itibaren tüm ilçelerimizin ihtiyacına göre planlama yapılarak filyasyon ekipleri oluşturulmuş ve ihtiyaç durumuna göre ekip sayısında revizyonlara gidilmiştir.

 

Hali hazırda; Eyyübiye ilçemizde 21, Haliliye ilçemizde 23 ve Karaköprü ilçemizde 15 olmak üzere, ilimiz genelinde toplam 182 ekip ile yürütülen aktif filyasyon işlemleri sonucunda, filyasyon oranı yüzde 100’lerde seyretmekte olup, söz konusu haberde geçen filyasyon ekiplerinin yarı yarıya azaltıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.
Kontrollü sosyal hayata geçişin başladığı dönemde, halkımızın da desteğiyle “Maske, Mesafe ve Hijyen” konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ile bu dönemin de üstesinden gelinecektir. İlimiz sağlık camiası, koronavirus salgınıyla gerekli mücadeleyi vermeye dün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü
Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı