Şanlıurfa’da Tepki Çeken Video!

Şanlıurfa'da görme engelli bir vatandaşın kaldırımda yürürken zorlanması diğer vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.

Şanlıurfa’da görme engelli bir vatandaşın kaldırımda yürürken zorlanması diğer vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.
 
Şanlıurfa’da kaldırımların engelli vatandaşların kullanımına uygun olmadığını defalarca gündeme taşıdık. Engelli rampalarının işgalinden tutun da kullanıma uygun olmayan şekilde yapılmasına kadar bir sürü sorunun yaşandığı kaldırımlar, görme engelliler için de çile haline geliyor.
 
Şanlıurfa’da çekildiği bilinen bir videoda da görme engelli bir vatandaşın zor anlar yaşayarak yürümeye çalıştığı görüldü. Kaldırımda görme engelliler için kabartmalı sarı bantların olmaması tepkilere neden oldu. Elinde görme engellilerin yolunu bulabilmelerine yardımcı olan değnek ile dolaşan görme engelli vatandaş yürümekte zorluk çekti.
 
Duruma tepki gösteren vatandaşlar, belediyeye sitem etti. Videoyu yayımlayan vatandaş yaptığı açıklamada;
 
“Şehrin en işlek yerlerinden biri: Maliye Karşısı. Videoyu çekerken içim titriyordu. Görme engelli bireyler için kaldırımlara neden sarı bantlar yerleştirilmiyor? Kaç caddede sarı bant uygulaması mevcut bilginiz var mı?” dedi.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu