Şanlıurfa’da Tapu ve Kadastro müdürlüğünde alım var

Yayımlanan ilana göre Şanlıurfa’nın Suruç, Siverek ve Viranşehir ilçelerinde bulunan tapu müdürlüklerine toplam 4 personel alınacak.

Şanlıurfa’da Tapu ve Kadastro müdürlüğünde alım var

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak amacıyla, 425 sözleşmeli personel alınacak.

Kamu Personeli Seçme Sınavı program türleri sınav sonuçları açıklanmasıyla birlikte birçok devlet kurum ve kuruluşları personel alım ilanlarını duyurdu. Belirtilen alanlarda Şanlıurfa’nın Siverek Tapu Müdürlüğüne 2, Suruç ve Viranşehir Tapu Müdürlüğüne 1’er personel alınacağı duyuruldu.

Genel Şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fırkasının (A) bendinin 1,4,5,6,7 ve 8 numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

 

ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR ŞÖYLE:

 

2022 yılı KPSS (B) grubu P93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerden mezun olmak.

Adayların mezun oldukları ön lisans programlarına uygun pozisyonlara başvuru yapmaları gerekmektedir. Farklı bölüm mezunlarının başvurular geçersiz sayılacak.

Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra, adayların KPSS (B) grubu puanı esas alınacak ve en yüksek puan alan adaydan başlanarak sıraya konulmak suretiyle, ekli listede belirtilen birimlerin karşılarındaki ilan edilen boş kadrolara asil olarak atanmaya hak kazanan adayların yerleştirilmesi yapılacak, asil sayısının iki katı kadar da yedek sayısı belirlenecek.

Puan sıralaması sonucunda puanların eşit olması halinde; doğum tarihi önce olan aday, doğum tarihi de aynı olması halinde diploma notu yüksek olan adaya öncelik tanınacak.

Başvurular, e-Devlet üzerinden 1-11 Aralık tarihlerinde yapılabilecek.

Başvuru yapılacak internet adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu